Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK

TABLETKI MULTIFUNKCYJNE DO BASENÓW 20G CHLOR 1KG

  • 34,90
  • -
    +
  • W magazynie

Opis

Dodatkowe informacje:

Bardzo wolno rozpuszczalne Podnoszą poziom chloru Niszczą bakterie Klarują wodę (flokulacja) Usuwają i zapobiegają powstawaniu glonów 20 g tabletki Stabilizacja pH

Kolor: biały
Gwarancja: 24 miesiące

Nasze tabletki multifunkcyjne to chlor wolno rozpuszczalny w postaci tabletek 20 gramowych. Posiada działanie wielofunkcyjne, ma działanie 2 fazowe: w pierwszej fazie rozpuszcza się niebieska część tabletki – antyglon wraz z kolorantem, który nadaje wodzie błękitniejszy odcień, natomiast następnym etapem jest stopniowe i powolne uwolnienie chloru, który ma działanie bakteriobójcze, glonobójcze oraz grzybobójcze. Każdy basen, żeby był czysty i higieniczny i żeby kąpiel sprawiała przyjemność, musi być pielęgnowany. Część zanieczyszczeń zatrzymują urządzenia filtrujące i dlatego należy je poddawać kontroli, ale żadne urządzenie filtrujące nie gwarantuje 100% oczyszczenia wody. Bakterie glony, grzyby, pyłki kwiatowe, drobny pył, drobinki skóry są za małe i przedostają się przez filtr. Poza tym bakterie, glony i grzyby rozprzestrzeniają się w wodzie i powlekają ściany basenu śliską, cienką zieloną warstwą co stanowi brzydki widok. Z tego powodu należy zapobiegać rozwojowi glonów, bakterii i grzybów, a istniejące zwalczać. Sposób użycia: Dozować co 7 dni 10-20 tabletek 20g na 20m3 wody basenowej. Zalecana temperatura stosowania to 20 C. Dozowanie należy przeprowadzić w okresie gdy w basenie nie ma kąpiących się osób. Odpowiednią ilość tabletek należy umieścić w pływaku lub skimerze i włączyć pompę cyrkulacyjną. Poziom aktywnego chloru w wodzie powinien wynosić 0,3 – 0,5 mg/l. Jeżeli zawartość aktywnego chloru spadnie poniżej poziomu 0,3 mg/l należy zwiększyć ilość tabletek Multichloru w pływaku lub skimerze. Jeżeli zawartość aktywnego chloru przekracza wartość 0,5 mg/l nie należy wtedy korzystać z basenu. Obniżyć dawkę chloru i poczekać, aż ta wartość spadnie do wyznaczonego zakresu. Można również obniżyć zawartość aktywnego chloru przy pomocy dezaktywatora chloru. Zawartość aktywnego chloru w wodzie basenowej oraz odczyn pH należy sprawdzać regularnie przy pomocy odpowiednich testów do pomiaru tych parametrów. Całkowita dawka aktywnego chloru nie powinna przekraczać 0,5mg/dm3 wody basenowej w chwili użytkowania jej przez ludzi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. 2015, poz. 2016).